Tablety a telefony pro děti, zabezpečení a dohled

Mám dvě děti a v jisté fázi jsem logicky musel dojít do chvíle, kdy jsem musel řešit, jak zabezpečit jejich zařízení a mít pod kontrolou, k jakému obsahu na internetu mohou mít přístup. Je to samozřejmě u dětí neoblíbené, ale podle mého názoru nutné řešení, protože si myslím, že do určitého věku by rodič měl mít snahu trochu regulovat k jakému obsahu bude mít dítě přístup a kolik času na něm stráví. Pokud rodič dítěti nastaví toto pravidlo od začátku, dle mých vlastních zkušeností to dítě přijímá docela v pohodě. Samozřejmě stejně přijde doba srovnávání s ostatními dětmi, u kterých to rodiče nehlídají a mají přístup v podstatě neomezený. Pak je třeba to dětem vysvětlit, což není jednoduché, ale nutné.
Já osobně jsem zkoušel mnoho možností, ale nejvíce mi nakonec začala vyhovovat správa android účtu v zařízení dětí přes aplikaci Family Link od Google.

FLjpg

V aplikaci je možné nastavit regulaci obsahu dle věku, lze nastavit čas, který mají na hraní her. Také je tu možnost některé aplikace povolit na stálo, nastavení večerky a mnoho dalších funkcí. Pokud máte zájem dozvědět se více a případně pomoci s nastavením i pro vaše děti, ozvěte se mi, rád vám pomohu.


kofi_p_logo_nolabelpng